V rámci multilaterálního projektu o mobilních telefonech odlétá v neděli 17. února šestičlenná výprava našich studentů a učitelů do švédského Gothenburgu.

V listopadu loňského roku bylo prvním setkáním učitelů ve Španělsku odstartováno celkem 20 mobilit (výjezdů) učitelů a žáků SPŠel•it. V Gothenburgu bude hostitelem Kybernetické gymnázium, které je jedním z našich partnerů.

Během týdenního pobytu budou naši studenti rozděleni do skupin a budou spolu se španělskými, německými, belgickými a švédskými studenty pracovat na technologické části projektu. Vyhlášen bude také oficiální vítěz soutěže o nejlepší logo projektu a nejlepší informační leták o jazyku SMS zpráv, který se používá v různých zemích a různými věkovými skupinami.

Program počítá také se zábavou, sportovními soutěžemi a zajímavými exkurzemi do dvou gothenburskych společností – Volvo a Sony Ericsson.

Ze Švédska se skupina vrátí 23.února a pak je čeká práce na další části projektu, která se zabývá vlivem používání telefonu na zdraví člověka. První rok bude zakončen setkáním v Belgii.

Tereza Marková