Po ukončení Slovenské ligy středních škol v halovém veslování ze strany pořadatele jsme využili nabídky účastnit se soutěže Česko vesluje, kterou pořádá Ústecký kraj ve spolupráci s Labe arénou.

Obsadili jsme vždy jedním týmem kategorii daného ročníku střední školy a zároveň jedním zástupcem kategorii jednotlivců.  Naše týmy celkově zvítězili ve svých kategoriích, stejně jako jednotlivci.

Hlavní pořadatel nám nabídl účast na závěrečné regatě na 8×250 metrů, tedy celkem 2000 metrů v areálu Centra vodních sportů Labe arény v Račicích. Od rána se sjížděli účastníci, celkem ve všech kategoriích startovalo téměř 200 aktivních závodníků.

Do závěrečné regaty jsme postavili výběr ze všech našich  kategorií, tudíž jsme museli obsadit nejtěžší kategorii nejstaršího ročníku. Sice jsme nevěděli, do čeho jdeme, ale přesto jsme si věřili. Kluci se zodpovědně připravovali na vlastní závod, ale současně byla vidět zvyšující se nervozita s blížícím se startem.

Atmosféra hlavního závodu byla strhující, protože se jednalo o nejsilnější kategorii. Závod rozjel parádně Dominik Černý a předával na prvním místě, udržovali jsme si mírný náskok, ale pak se to zadrhlo. Po třetí předávce jsme vinou vlastních chyb spadli na třetí místo, nedařily se předávky, zůstávali jsme viset v úchytech pro nohy a málem nám jeden člen štafety spadl.

Tým byl postaven tak, že poslední tři závodníci byli za finišmany. Jirka Matějka snížil náskok soupeře, Filip Rieger dojel soupeře na druhém místě a Adam Jindra všem ukázal záda. To vše za vydatné podpory zbývajících členů výpravy, náhradníků, pana Uhlíře i řidiče autobusu.

Týmová práce se vyplatila, mohli jsme slavit. Ihned po vyhlášení jsme naskočili do busu směr domov, cestou zněly oslavné chorály, jako We are champions apod., došlo i na Bílou orchidej pro vedoucího výpravy. Bylo vidět, že se sešla skvělá parta……

H o š i  d ě k u j e m !!!

Členové výpravy: Adam Jindra, Filip Rieger, Dominik Černý, Jakub Vladík, Dan Stehlík, Vojta Mňuk, Matyáš Skalník, Radek Šabata, Tomáš Káva, Jiří Matějka, Matěj Kult, František Drška.

Mgr. Milan Pohl