11.4.2018 se uskutečnila exkurze tříd T2A a T3A do továrny na výrobu serverů a racků především pro společnost HP. Průvodcem nám byla paní, která je ve firmě zodpovědná za komunikaci, péči o zákazníky a také za nábor nových zaměstnanců. Exkurze byla zahájena v konferenční místnosti, kde jsme se dozvěděli, že Foxconn byl založen v Taiwanu v roce 1973, v Čechách působí od roku 2000 a jeho výrobny jsou po celém světě. Foxconn jako takový nespolupracuje jen s firmou HP, ale i jinými významnými hráči, jako jsou Apple, Motorola, Lenovo a jiní.

Exkurze výrobním závodem byla koncipována tak, jak je nastaveno samotné pracovní workflow produktu. Tedy od skladu, kitování – jednotlivých komponent, kompletaci až po testování jednotlivých částí i celkového řešení a jeho expedici. Studenti viděli produkty, ke kterým se běžně nedostanou a mnohdy ani dostat nemohou. Všichni jsme tak měli jedinečnou šanci poznat zázemí takto velké firmy a načerpat inspiraci do budoucna, která se jistě bude hodit jak při výuce, tak v praktickém životě.

Zároveň nám předvedli, jak si u nich můžeme vydělat jednoduše peníze přímo z pohodlí domova. Stačí umět základní programovací jazyky jako Javascript, PHP atd. Pak už jenom uděláte správně úkol, který zrovna potřebují, a za ten je také slušná odměna. Pokud ale jste zdatnější a umíte programovat na lepší úrovni, vaše odměna bude 2x větší.

Exkurze se mi líbila a bavila nás a myslím, že spousta studentů dostala novou motivaci proč se učit.

Tadeáš Laube, třída T2A