Ve dnech 4. – 6. 12. 2022 jsme jako žáci třídy T3A vyrazili společně s naší paní třídní učitelkou Novotnou a paní učitelkou Herclíkovou na třídenní exkurzi do Ostravy a Olomouce.

Vyjeli jsme vlakem ráno kolem osmé hodiny. Po příjezdu na ostravské hlavní nádraží a po určitém vynaloženém úsilí získat jízdenky do MHD jsme vyrazili do města prozkoumávat krásy vánoční Ostravy.

Ještě v neděli večer jsme vyrazili do divadla Mír na divadelní představení Tik Tik se Štěpánem Kozubem v hlavní roli, u kterého jsme se všichni velmi nasmáli a určitě můžu mluvit i za ostatní, když řeknu, že se nám hra velmi líbila a nadšení pro divadlo a kulturu v nás se zažehlo.

Druhý den ráno pro nás paní učitelka Novotná připravila workshop mediální gramotnosti v místní Moravskoslezské vědecké knihovně s tématy dezinformací, bezpečnosti chování na internetu, 5 klíčových otázek apod. Bylo to interaktivní, pracovali jsme v týmech a rozhodně jsme si každý něco odnesli.

Odpoledne jsme navštívili slavnou oblast Dolních Vítkovic a společně s průvodcem jsme si v železárnách prošli koksovny, vysoké pece a vyjeli až na vrchol Bolt Tower. Po prohlídce jsme si už Ostravu prozkoumávali po svém.

Náš poslední den exkurze jsme vyrazili vlakem do Olomouce, kde jsme navštívili katedru informatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého. Měli jsme samozřejmě šanci si fakultu prohlédnout a dozvědět se blíže o studiu informatiky na UPOL, takže pro zájemce o vyšší vzdělání byla tato návštěva velmi přínosná. Z univerzity jsme vyrazili už jen na vánoční trhy na Horním náměstí a jeli domů.

I když nám počasí občas příliš nepřálo, shodli jsme se na tom, že exkurze byla velmi vydařená a všichni jsme si ji užili. Budeme se určitě těšit i na další, na které se s námi naše učitelky a učitelé odváží vydat.

                                                                                                          Lukáš Hájek, T3A