Ve středu 22.4.2015 se třídy T3B a T3A vydaly do blízkého Náchoda do firmy FG Forrest, která je zaměřená na webdesign, programování a informační systémy. Po příjezdu si nás pod svá křídla vzal ředitel pobočky pan Radovan Jelen, který si pro nás připravil prezentaci s názvem „Jak dosáhnout úspěchu?“. Hlavní myšlenkou prezentace bylo ukázat nám, co je to úspěch (a bezpochyby mluvil ze zkušenosti, soudíce podle prosperity FG), jaký je základ k úspěšnému spuštění webové prezentace, e-shopů nebo intranetů, a svými slovy nám nastínil možné životní cesty, kterými se můžeme vydat, abychom ve svém oboru byli úspěšní. Mimo jiné nás zasvětil do produkce www stránek, developingu a obecného řešení zakázek. Po přednášce následovala prohlídka firmy, kde nám pracovníci firmy ukázali programovatelné moduly, oddělení designu a nakonec i samotné vývojářské prostředí.

Myslíme si, že každý z nás si z tohoto dne odnesl něco pozitivního, ale hlavně jsme poznali, že je možné se v našem oboru dobře uplatnit, pokud budeme ochotni na sobě pracovat a schopni zodpovídat za své rozhodování.

Nám všem se ve společnosti FG Forrest velice líbilo, už jen proto, že ve firmě byla vidět skvělá pracovní atmosféra a měli jsme možnost poznat, jak se rozvíjet a budovat kariéru.

Štěpán Kameník T3B, Václav Šnajdr T3A