V sobotu 11. dubna se v novoměstkém klubu KINO 70 konala filmová soutěž v rámci Královéhradeckého kraje, viz podrobný článek pana Ondřeje Krejcara: Filmová soutěž v Královéhradeckém kraji je tu …zmínka o nominaci snímku Máš ji je v obsahu čtvrtého bloku.

Naše škola se v této soutěži prezentovala snímkem Máš ji od Martina Křivdy z T4B, který byl zařazen do kategorie Hraný film.

Konkurence byla značná, hlavně od tvůrců z hradecké kyberny, a porota přísná. Postup do celostátního kola se tedy nekonal, neboť ačkoli dle vyjádření poroty byl Martinův snímek slušně udělaný, herecky dobrý, porota měla pocit, že se v průběhu děje “málo bála” a bylo to pro ně málo drsné.

Naštěstí snímek zaujal publikum ve svém přirozeném vnímání natolik, že Martin za svůj počin obdržel cenu diváka, s hodnotnou cenou od hradecké firmy Sony Center, což je v podstatě cena nejhodnotnější.

Filmy se totiž netočí pro porotu, ale pro diváka!

Klip Máš ji můžete zhlédnout nebo si jen znovu připomenout zde: MÁŠ JI a kdo se chce podívat i na průběh natáčení a tvorby úvodní fotografie, přidávám odkaz na: MÁŠ JI – Behind The Scene.

Jaroslav Mužík