Dne 9. 3. 2021 byla žákům místo běžné výuky umožněna účast na interaktivní přednášce Nehodou to začíná zaměřené primárně na prevenci nehod a vzdělávání žáků nejen našeho 2. a 3. ročníku. Tématem bylo nebezpečí na silnici a základní pravidla silničního provozu.

Žáci byli vcelku zábavnou interaktivní formou s využitím aplikace Mentimeter, kde mohli hlasovat a pokládat různé dotazy, obeznámeni s tím, jak nebezpečnou roli hraje při řízení alkohol a ostatní návykové látky včetně „legálních drog“ (jako jsou třeba i prášky na spaní). Přednášel nám například psycholog a odborník na psychotropní látky PhDr. Ivan Douda.

Velká část přednášky byla věnována také diplomovanému specialistovi Martinu Bednářovi – lektorovi autoškoly, který se věnoval hlavním příčinám nehod (například nepozornost při řízení). Zaměřil se samozřejmě i na správný posed a poutání pásů, žákům byly mimo jiné ukázány různé crash testy se záběry ze skutečných nehod.

Na závěr jsme se setkali (samozřejmě nepřímo) se záchranářem Lukášem Tajčmanem, abychom probrali, co dělat v případě nehody se zraněním. Přednáška byla vcelku zajímavá a předala žákům spoustu užitečných informací, které se jim budou v budoucím životě hodit.

Tomáš Kneř, T2A