23. týden se v Polském městě Plock na řece Wisle opět konal tradiční sportovní kurz na jachtě a kajaku. Již 8. ročník byl pořádán pro druhé ročníky v rámci úzkých vztahů naší spřátelené školy Zespól Szkól Technicznych v Plocku.

Zájem o kurz je každý rok velký a letos byl navíc výjimečný, neboť jsme vyráželi už v neděli ráno. Do Plocka jsme dorazili kolem 13. hodiny a po vybalení šli poznávat krásy velkoměsta. Bylo krásné slunečné počasí, ale z ničeho nic se přiřítila bouřka, a tak jsme hned první den dostali sprchu a všichni promokli. Krásné uvítaní :-D.

Tato skupinka si to celý týden velice užívala. Jachty, kánoe, volejbal a dokonce jsme dvakrát využili školní sportovní halu, abychom si zahráli badminton. Ve čtvrtek jsme se jeli podívat do krásného města Toruň. Historická část města se nám moc líbila a dokonce jsme stihli i společný oběd. Po návratu na základnu do Plocka jsme ještě uspořádali badmintonový turnaj.

Stále bylo co dělat a celá posádka se celý týden zapojovala do různých aktivit. Nebyl čas se ani na chvíli nudit :-D.

O zábavu jsme se starali neustále a zapojovali i pana učitele, který pak na oplátku zapojoval nás :-D. Podle reakcí i našeho uvážení byl s námi pan učitel velice spokojen. Líbila se nám polská pohostinnost a s povděkem jsme denně přijímali, jak se o nás starali.

Celý kurz jachet jsme úspěšně absolvovali a byli velice mile překvapeni, jak to bylo všechno moc a moc super. Sobotní den jsme strávili aktivitami na dvou nedalekých koupalištích s písečnou pláží a poslední procházkou Plockem. Domů jsme odjížděli až v neděli ráno a na všech bylo znát, i na panu učiteli, že domů se nikomu nechce. Prostě super akce a všichni jsme si to maximálně užili.

:-) Nicméně vždycky něco krásného končí, aby něco ještě krásnějšího začalo :-).

Více informací v přehlednější formě lze získat v připojené galerii snímků, ale nejvíce lze vidět při osobní návštěvě studia MtM ;-).

Celé posádce letošního kurzu děkuji za jejich zájem, za jejich účast a srdečně děkuji za jejich čas, který této akci věnovali. Bez nich by to nebylo možné uskutečnit, bez nich by to bylo o ničem.

Vedoucí výpravy a pedagogický dozor jsem byl (taktéž tradičně a po 8.) Ja.Mužík.

Za posádku T2E napsal Viktor Mazák a pan učitel Jaroslav Mužík :-)