Sobota 22. června 2019 – Pardubické letiště.

Jako jediní dva studenti 2. ročníku oboru Aplikační software a multimédia se nám dostalo příležitosti zúčastnit se této mega akce pro fotografy. Mega foto den byl pořádán profesionální fotografkou Edit B. Photo ve spolupráci se zástupci společnosti FOMEI.

Po úvodním slovu jsme postupně prošli celkem 12 stanovišť s různými typy vystavěných ateliérů, ve kterých nás čekaly připravené modelky. Nechyběly ani odborné přednášky o tisku, jak fotit divokou přírodu, nebo jak nasvítit model v ateliéru.

Nejvíce nás ovšem oslovilo focení se suchým ledem, jelikož to pro nás byla novinka. To se jen tak někde nevidí, a proto jsme uvažovali o objednávce suchého ledu do našich školních ateliérů 😉

Po suchém ledu jsme se vydali k ateliéru s LED světly vedený Honzou Novákem, ze společnosti FOMEI. Je mimochodem absolventem naší školy a dělal pro vážné zájemce z řad našich studentů i několik speciálních workshopů přímo ve FOMEI.

Na této akci jsme od něj dostali přednášku o tom, jak sehnat modelku, jak ji kontaktovat, jak s ní celkově pracovat pro dosažení co nejlepších výsledků. Na stanovišti tiskového specialisty z FOMEI, pana Josefa Duchoslava, jsme se zúčastnili oblíbeného workshopu na tisk fotek.

Mega den jsme zakončili přednáškou o focení divoké přírody, kterou nás prováděl vítěz Czech Press foto 2018, Lukáš Zeman. Mezi tím vším jsme fotili portréty s přirozeným i umělým světlem a dobíjeli energii u poměrně rozsáhlého občerstvení.

Za třídu T2B Vladimír Lutkov a Martin Pago