V týdnu od 13. 9. měli všichni žáci tříd prvního ročníku postupně možnost zúčastnit se besedy v městské knihovně v Dobrušce. Tato návštěva se stala každoroční milou tradicí a je nám ctí, že ani letošní rok nebyl výjimkou, zvláště přihlédneme-li ke stále probíhajícím opatřením v souvislosti s pandemií Covid-19.

Návštěva knihovny je důležitou součástí informační výchovy v hodinách českého jazyka, během které se žáci dozvídají, co jsou informace a s nimi související informační instituce. Knihovna se pro ně stane důležitým zdrojem informací potřebných ke studiu. Všichni účastníci se mohli na vlastní oči přesvědčit, že o naučné knihy není v naší městské knihovně nouze, stejně tak v ní najdou i povinnou četbu do hodin českého jazyka. Mnohé návštěvníky jistě zaujal i fakt, že se knihovna snaží držet tempo s dobou, proto rozšířila nabídku o rozsáhlou sbírku komiksů.

Žáci se dozvěděli, že knihovna nemusí sloužit jen ke klasickému půjčování titulů, ale může se stát i příjemným místem, kde si mohou klidně přečíst zajímavou knihu i při čekání na autobus. Nakonec si všichni vyzkoušeli vyhledávání v knihovním katalogu, a to nejen podle jména autora, ale třeba i dle ISBN.

Jsme nesmírně vděční, že jsme si nemuseli o spolehlivých informačních zdrojích, knihách, časopisech a katalozích povídat jen v lavici. Snad přibude v městské knihovně spousta nadšených mladých čtenářů.

Bc. Michaela Herclíková

Návštěva městské knihovny v Dobrušce