Za přítomnosti zástupců družební školy z polského Plocka a zástupců vedení města Dobrušky se konal již XI. ročník závodu v ergoveslování pod názvem Memoriál Bernarda Szymanskiego.

Jedná se o tradiční akci a pro školu o sportovní svátek. Všichni žáci se v tento den sejdou v tělocvičně školy, aby shlédli napínavé souboje mezi výběry jednotlivých tříd v jízdě na veslařském ergotrenažéru. Součástí je i závod chlapců na 500 metrů a dívek na 200 metrů. Letos jsme zvolili novou variantu, a to štafety na 4×250 metrů, celkově jeden ujetý kilometr. Cílem bylo zapojit co nejvíce žáků.

V bouřlivé atmosféře mohli diváci z řad žáků  sledovat závody na stěně tělocvičny, kam byly přenášeny pomocí dataprojektoru. Jak už to bývá u pilotních akcí, technika nás pozlobila během celého průběhu, ale to nám nevadilo, výsledky byly staženy přímo z monitoru ergotrenažéru.

Jednotlivé třídy spolu soutěžily v rámci ročníku, ale bojovaly i o celkové umístění v rámci školy. Překvapením byl výkon prváků ze třídy T1B, kteří obsadili celkově 6. místo ze 13 posádek a výběr třídy T2B, který nečekaně „vyfoukl“ první místo všem ostatním.

V jednotlivcích zvítězil Lukáš Habr, který ujel vzdálenost 500 metrů ve vynikajícím čase 1:26,3 minuty, kategorii dívek ovládla Iva Kasalová časem 40,6 sekundy v jízdě na 200 metrů. Nejlepší  jednotlivci a týmy v každé kategorii  obdrželi hodnotné ceny od zástupců města i družební školy.