Letos se náš produkční a realizační tým, složený ze žáků třídy T3E, zapojil do dalšího projektu Rýbrcoul – duch hor. Trutnovský spolek Rýbrcoul – duch hor z.s. požádal naši školu o spolupráci, a tak jsme se stali partnerem projektu.

Cílem projektu je natočit spot, který bude sloužit k propagaci krkonošského regionu a prezentaci mýtických postav, které jsou s daným regionem spjaty. Spot má u veřejnosti vzbudit zájem o chystanou událost, zviditelnit krkonošský region, zvýšit povědomí lidí o historii a mytologii tohoto regionu a tím i podpořit turistický ruch v mimosezóně.

Našim studentům se tak nabízí další zajímavé téma ke zpracování, výměnu zkušeností a praxe v oboru multimédií.

Na natáčení spotu se podílejí členové spolku Rýbrcoul, jejich příznivci, členové spolku KRAMPUS-CERTI.CZ a významné osobnosti kulturního dění z řad herců, hudebníků a v neposlední řadě i sponzoři.

V několika částech seriálu, který našim příznivcům připravujeme, se můžete postupně seznámit s celým průběhem dění, tak jak jsme jej pro vás zachytili. V první sérii snímků se podívejte na výrobu masky pro hlavní postavu Rýbrcoula.

Jaroslav Mužík