Škola doporučená zaměstnavateli 2018, tak se jmenuje soutěž Klubu zaměstnavatelů, ve které firmy dávají svůj hlas středním školám s největším přínosem pro trh práce. Zisk prvního místa za Královéhradecký kraj hodnotíme jako velký úspěch. Je to také výborná zpráva nejen pro ty naše studenty, kteří se již brzy budou zajímat o své uplatnění v praxi, ale i pro ty, kteří si naši školu pro svoji přípravu na život teprve vyberou. V obou případech jim zaměstnavatelé dávají jasný vzkaz, že o ně bude po absolvování školy zájem a získají dobré zaměstnání v regionu. Tato důvěra a podpora zaměstnavatelů nás velmi těší, je to ocenění naší dlouholeté aktivní oboustranné spolupráce s firmami a hlavně kvalitní práce našich úspěšných absolventů v praxi. Je to i významné ocenění práce všech zaměstnanců školy a také velmi důležitá motivace do práce další.

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informačních technologií v Dobrušce se v této soutěži již tradičně drží mezi zaměstnavateli nejlépe hodnocenými středními školami. Za pět let trvání soutěže jsme byli vždy na předních místech za Královéhradecký kraj, z toho třikrát na místě nejvyšším. Ocenění za 1. místo pro rok 2018 převezmeme od zástupce Klubu zaměstnavatelů na výročním setkání zaměstnavatelů a škol v Královéhradeckém kraji, které se bude konat v lednu 2019.

A co si o tomto ocenění myslí sami studenti? Jan Drška, student E4, říká: „Podle mého názoru naše škola získala tento titul zaslouženě. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že ve škole jsou velmi dobré studijní podmínky pro ty, kteří se do školy chodí něco naučit. Díky technologiím, které ve škole máme, se studenti, pokud chtějí, mohou naučit spoustu věcí a získat tak neuvěřitelný rozhled.“  A Pavel Vávra z T4A doplňuje: „Možnost zpětného hodnocení našich žáků a školy celkově je velmi užitečná. Tímto hodnocením a doporučením zaměstnavatelů získává naše škola prestiž mezi dalšími podniky. Nakonec i studentům základních škol, kteří se rozhodují, kam půjdou dále, toto doporučení častokrát dopomůže k cestě k nám.“ Přidávají se i Dominika Šedivá a Klára Petrová z T4E:“ Nedávno naše škola získala ocenění v soutěži Firma škole a škola firmě. Postupem času se naše škola stává více známou, častěji máme studenty z větší dálky, kteří se o naší škole dozvěděli díky její dobré pověsti. Myslíme si, že se naše škola pod vedením pana ředitele Maršíka neustále zlepšuje, a věříme, že v budoucnu to nebude jiné. A Jan Szonyi z T4A uzavírá:“ Jeden z rozhodujících faktorů, jak si dneska vybrat školu, je ten, jak se uplatním po ní. S tímto oceněním mám jakousi jistotu, že když školu dokončím a nebudu chtít jít studovat dál, budu mít daleko větší šanci najít si dobře placenou práci. Myslím si, že se člověk neztratí, když vystuduje tu naši SPŠ el.it – Dobruška.“

Všem našim partnerským firmám (jejich počet v současnosti překročil již čtyři desítky) ze srdce děkujeme za dosavadní spolupráci, pomoc a všestrannou podporu naší školy a těšíme se nejen na pokračování spolupráce, ale i na její další rozvoj a nové formy. O dobré jméno u zaměstnavatelů budeme usilovat i nadále a zároveň věříme, že nám jej pomohou udržet a šířit i další generace našich absolventů.

Ing. Milan Maršík