V půlce března jsme absolvovali turnaj středních škol našeho okresu, který pořádalo Gymnázium F. M. Pelcla v Rychnově nad Kněžnou. Dorazilo celkem 5 družstev, hrálo se systémem každý s každým. V prvním zápase jsme jednoznačně přehráli tým z dobrušského gymnázia výsledkem 23: 5. Ve druhém utkání bylo favoritem mužstvo SPŠ VOŠ z Rychnova, které mělo výškovou převahu pod košem. Kolektivní hrou jsme nakonec vydřeli výhru 14 : 10. Třetí zápas proti výběru OA Kostelec nad Orlicí měl být pro nás daleko lehčí. Opak byl pravdou, nešla nám střelba, neustále jsme museli dotahovat náskok soupeře o dva koše. V poslední čtvrtině jsme nasadili na soupeře celoplošný pressing a dokázali srovnat skóre. Nerozhodlo se ani v prodloužení, a tak přišly na řadu trestné hody. V rozstřelu jsme byli šťastnější, vyhráli jsme 28:27. Do posledního utkání jsme nastoupili s pocitem, že nemáme co ztratit, druhé místo jsme již měli zajištěné. Tým pořádajícího gymnázia byl jasným favoritem, poslední roky vyhrává pravidelně, má tým sestavený ze samých aktivních hráčů. Od začátku jsme hráli aktivní osobní obranu, dařilo se i střelecky. Skóre narůstalo v náš prospěch, soupeři se naopak tolik nedařilo, asi nás podcenil. I když se náš náskok ztenčoval, na konci jsme se mohli radovat z vítězství 19 : 16. Po dlouhé době jsme dosáhli historického úspěchu a vybojovali 1. místo. Klukům je třeba poděkovat za bojovnost, kolektivní výkon a vzornou reprezentaci školy.

Školní tým tvořili tito hráči:  Adam Černý, Filip Černý, Martin Školník, Lukáš Mencl, Pavel Bartoš, Michal Samek, Tomáš Matyasik, Jan Krčmář