Naše škola je již několik let hlavním pořadatelem Středoškolského poháru v atletice pro okres Rychnov nad kněžnou. Nejinak tomu bylo i letos. Zázemí pro konání závodů nám poskytl atletický oddíl v Týništi nad Orlicí. Školní tým chlapců navázal na velmi dobré výsledky z minulých let a skončil těsně druhý za družstvem z Gymnázia v Rychnově nad Kněžnou. Před závěrečnými štafetami byl rozdíl mezi oběma týmy pouhý jeden bod.

Z výkonů našich borců je třeba zmínit Filipa Krivčíka v běhu na 100 metrů za 12,0 a Pavla Feichtingera 12,2 sekundy. Oba zároveň zaběhli velmi dobré výkony v běhu na 400 metrů okolo 57 sekund. Filip Rieger vyhrál  soutěž ve skoku vysokém výkonem 178 cm a zároveň v dálce skočil 544 cm. Kuba Matuška přidal ve výšce 162 cm, Milan Šabata předvedl výborný běh na 1500metrů v čase 4:35,0  minuty a dobře mu sekundoval i Dominik Flígr.

Nový rekord školy ve vrhu koulí vytvořil  Vašek Sháněl výkonem 13,96 metru. Jako tým jsme nasbírali celkem 7849 bodů a od vítězství nás dělilo pouhých 34 bodů. V porovnání s jinými okresy, ale i školami v celé republice jsme se určitě neztratili.

I přes chladné počasí byly k vidění velmi pěkné výkony. Naši studenti se zároveň postarali o organizaci a zpracování výsledků, které si mohli vedoucí svých týmů vyzvednout ihned po skončení závodů. Celkově můžeme být spokojeni.

Reprezentovali: Václav Sháněl, Jakub Matuška, Martin Arnošt, Pavel Feichtinger, Dominik Flígr, Milan Šabata, Radek Šabata, Filip Rieger, Filip Krivčík, Jiří Šlitr.