Z Opočna jsme jeli vlakem směr Praha – hlavní nádraží a jako první jsme navštívili svět Microsoftu. Mimo jiné jsme se dozvěděli, jaká jsou minima pro to stát se členy jejich týmu, a mohli jsme si prohlédnout společenskou část budovy. Po návštěvě zajímavé a moderní firmy plné příležitostí nás čekala zastávka na turisticky známém Václavském náměstí.

Plně najezení jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupina šla do expozic překrásného Národního muzea a druhá do netradičního Muzea fantastických iluzí. Prošli jsme Václavské náměstí, Staroměstské náměstí, kde se konaly vánoční trhy, a nemohli jsme vynechat ani historií dýchající Karlův most.

Následujícího dne po snídani a dopolední procházce jsme se šli podívat do České televize. Moc příjemný průvodce nám vyprávěl o historii České televize a po krátkém filmu, který vysvětloval, jak Česká televize funguje, jsme si šli prohlédnout jejich studia. Z Prahy jsme odjížděli nadšeni a věříme, že se do našeho nádherného hlavního města zase jednou vydáme.

Lukáš Matoulek, T3B