S roční přestávkou vyrazily reprezentační týmy školy v halovém veslování na mezinárodní Mistrovství Slovenska středních škol, které se konalo v Banské Bystrici. V závodě na 4 x 500 metrů za účasti týmů ze Srbska, Polska, Maďarska a výběrů domácích slovenských škol zvítězil v kategorii starších studentů náš tým Ergoelit34 ve složení Václav Smitka, Václav Sháněl, Filip Rýdl a Martin Arnošt. Navázal tak na úspěchy z let minulých. Závod byl dramatický do posledních metrů. Našim borcům se podařilo zvítězit o pouhé dvě desetiny sekundy před největším konkurentem ze SOŠ IT Banská Bystrica. Výsledný čas 5:36,6 minuty byl označen hlavním pořadatelem jako nejlepší letošní světový výkon kategorii středních škol. Neztratili se ani naši mladší studenti, kteří ve své kategorii obsadili celkové 6. místo. Tým tvořili Adam Jindra, Dominik Jarkovský, Tomáš Thér a zraněného Adama Jablonského zastoupil Filip Rieger.

Součástí této sportovní akce bylo vyhlášení celkových výsledků Concept2 ligy v halovém veslování středních škol pro rok 2016/2017. Tým Ergoelit34 se po šesti absolvovaných kolech radoval z celkového prvenství, tým Ergoelit12 obsadil 2. místo ve své kategorii. Mezi zúčastněnými školami jsme obsadili celkové 3. místo.

Kromě sportovní účasti zajistil tým studentů oboru multimédií pod vedením pana Mužíka videozáznam ze závodů a fotodokumentaci, podílel se na přípravě a zakončení celé akce. Moderování se s úspěchem zhostil Jakub Kopecký.

Záznam závodu je možné shlédnout na: ESO TV.