Za přítomnosti zástupců KÚ KHK v čele s radní pro školství paní Mgr. Táňou Šormovou, zástupců družební školy v polském Plocku vedených ředitelem Mgr. Dariuszem Tyburskim,  předsedy Slovenské asociace halového veslování Mgr. Pavola Valenta a místostarosty Dobrušky Ing. Petra Poláčka proběhl další ročník školního ergoveslování.

Zprávu o průběhu této akce podáváme z pohledu divačky, studentky maturitní třídy T4A, Michaely Joštové:

Jak už bývá na naší průmyslové škole dobrým zvykem, opět jsme strávili jedno páteční dopoledne fanděním našim spolužákům a kamarádům, studentům školy, kteří přišli poměřit své síly v ergo veslování. Mezi soutěžícími byla jak zaručená školní esa, lidé, kteří již mají ve veslování na svém kontě pár úspěchů, tak i nováčci z prvních ročníků, na které byl kdekdo zvědavý. Soutěž se konala 23. ledna 2015 a mohli se zúčastnit dva chlapci z každé třídy, kteří závodili na 500 m. Pro dívky byla vyhlášena samostatná kategorie, měly zkrácenou délku závodu na 200 m.

Letošní ročník závodu přinesl oproti jiným novinku – mohli jsme sledovat virtuální lodě závodníků na projektoru, čímž jsme si mohli lépe představit, jak by asi takový závod probíhal na vodě. Na projektoru se navíc promítal i předpokládaný čas dojezdu závodníka, což nás zajímalo hlavně ve chvíli, kdy padal doslova jeden školní rekord za druhým. Celkem třikrát byl rekord překonán. Startování závodu navíc letos již také probíhalo elektronicky.

Výsledky závodu žádné překvapení nepřinesly, umístili se chlapci, kteří školu v tomto sportu reprezentují. Všichni závodníci odvedli velmi dobré výkony. Studenti, kteří přišli fandit, se bavili hlavně díky napínavým okamžikům závodu, kterých bylo letošní ročník víc než dost.

Výsledky:

• kategorie chlapci:
    1. Jakub Koráb ……………….. 1:24,2 min.
    2. Tomáš Fejtek ………………. 1:25,7 min.
    3. Václav Smitka ……………… 1:25,8 min.
  • kategorie dívky :
    1. Veronika Šebestíková …….. 0:39,5 min.
    2. Květa Hofírková ……………. 0:40,0 min.
    3. Patricie Březovská ………… 0:44,2 min.
  • kategorie třídy:
    1. 1.-2. ročník : E2 Václav Smitka – Filip Rýdl ……………. 2:56,3 min.
    2. 3.-4. ročník : E4 Jakub Koráb  – Michal Stejskal ………. 2:54,6 min.

Kabinet tělesné výchovy děkuje všem aktivním závodníkům za předvedené výkony a divákům za sportovní fandění a výbornou atmosféru během celého závodu.