Po zhlédnutí reklamních videí pro Horský Hotel Javor v Krkonoších, které zrealizoval náš maturitní ročník T4B v září 2016, oslovil naši školu majitel několika rekreačních objektů v alpském středisku Kitzbühel. Videa se mu natolik líbila, že požádal naše multimediální studio o zhotovení podobných promo videí do nabídky služeb, volnočasových aktivit a ubytování pro své klienty.

Na základě tohoto požadavku byl napříč třídami T1E, E2 a T3B vytvořen produkční a realizační tým. V rámci druhého týdne praxí tento tým 10 studentů odjel se svým učitelem multimédií na 6 dnů do rakouských Alp. Během těchto 6 dnů pak studenti pořizovali foto a video materiál k realizaci celé této výjimečné zakázky.

Po příjezdu do Kitzbühelu nás přivítal majitel chat na parkovišti, které je součástí areálu stanice lanovky a kde jsme po celou dobu pobytu parkovali školního Boxera. Kvůli zákazu vjezdu soukromých vozidel a taktéž vzhledem k váhovému limitu na osobu pro cestování lanovkou, vyvezl majitel chat naši techniku autem, zatímco studenti s doprovodem vyjeli na střední stanici k chatě lanovkou. Zde jsme zřídili dočasné produkční stanoviště a měli zázemí pro dovezenou techniku. Chata, ve které jsme byli ubytováni, se totiž nachází o 500 m výš, ve 1266 m n.m.

Během celého pracovního pobytu získávali studenti bohaté zkušenosti a neocenitelné rady pod odborným dohledem profesionálního režiséra pana Hornycha z Prahy. Pracovalo se v náročných terénních podmínkách s výškovým rozdílem až 800 m. Pan režisér Jiří Hornych se s námi podělil o spoustu zkušeností a rozhodně nám tak pomohl k daleko lepším výsledkům. Každý den probíhalo natáčení na jedné ze tří chat nebo v jejich blízkém okolí. Tato forma praxe byla pro studenty nejen zajímavá, ale navíc i výjimečná, neboť jako bonus ji mohli trávit v prostředí nádherné scenérie rakouských Alp.

Po návratu jsme se pustili do zpracovaní pořízených fotografií a natočeného materiálu. Byly vytvořeny první verze hrubých sestřihů, které jsme postupně dle zadání majitele chat sestavovali a tvořili požadované výstupy. Tvorba byla tedy zaměřena na zhotovení 8 krátkých videoklipů, které by prezentovaly nejen samotné lokace chat majitele, ale i různé aktivity a typy na výlety v okolí. Třetí verze vytvořených klipů jsme pak poslali majiteli na ukázku ke zhodnocení, do jaké míry jsme splnili zadání a naplnili jeho představy.

I přesto, že tyto pracovní verze potřebují další drobné úpravy a doladění, majiteli chat se tyto verze moc líbily, a tak naše multimediální studio požádal o další spolupráci.

Jaroslav Mužík

Více vypoví ukázky z lokací natáčení a momentky z prostředí této praxe, ve kterém jsme se pohybovali: