I druhé pololetí bylo na domově mládeže naplněné různými akcemi. Uspořádali jsme tradiční turnaj ve stolním fotbálku (netradičně přesunutý z vánočního času na leden) a přebor DM v šachu. Novinkou bylo předání medailí, které jsme si sami navrhli a nechali vytisknout na 3D tiskárně.

Na konci března a v dubnu se konaly turnaje v badmintonu, dvouhry a čtyřhry. Dalším sportem, kterému se naši ubytovaní věnovali, byl bowling. Na bowlingové dráhy v Dobrušce se vydalo ve dvou termínech 16 žáků. Vstup byl proplacen z grantu. Stejně tak byly proplaceny i permanentky na bazén v Dobrušce nebo vstupenky do kina pro ty, co se raději vydají za kulturou. Do CineStaru v Hradci Králové jsme jeli dokonce 5x v tomto pololetí a celkem jelo 40 žáků.

V květnu jsme se rozloučili s 5 úspěšnými maturanty a již očekáváme jejich neméně úspěšné následníky z řad budoucích prváků. Aby se i jim na DM líbilo, tak pokračuje výměna skříní.

Blížící se prázdniny vždy na DM poznáme, když se po dobu sportovního kurzu se z naší místnosti na stolní tenis stane kolárna pro účastníky kurzu z řad ubytovaných.

Kolektiv vychovatelů přeje všem hezké prázdniny.