Dne 11. 9. 2014 se studenti tříd E4 s paní Mgr. Petrovou a T4B s panem Ing. Sigidem společně vydali na odbornou exkurzi. První část naší exkurze směřovala do dalekého Písku, kde jsme navštívili Křižíkovu elektrárnu, nejstarší veřejnou vodní elektrárnu u nás.

Pak jsme se vydali na túru nedaleko naší ubytovny v Pasekách, jejímž cílem bylo zdolání dvou rozhleden, na které jsme skoro všichni vylezli.

Druhý den jsme se brzy ráno vydali na hlavní exkurzi do Temelína. V informačním centru jsme se dozvěděli něco o fungování jaderné elektrárny a také jsme zhlédli několik krátkých 3D animací se schématy elektrárny. Rozdělili jsme se na 4 skupiny po 8. Vstup do Temelína je kvůli bezpečnosti povolen pouze v pevné obuvi, s visačkou VISITOR na krku a ochrannou přilbou. Jeden člen z každé skupiny byl preventivně podroben dechové zkoušce na alkohol, všichni prošli. Vevnitř jsme mohli vidět chod turbín, strojovnu, bazény na vodu a z nadzemních tunelů jsme zhlédli záložní dieselové generátory a 155 metrů vysoké chladicí věže.

Exkurze se nám líbila, radost nám trochu kazilo deštivé počasí. Celkově jsme si všechno užili a mnoho se naučili.

 Petra Labuťová, třída T4B