Dne 28. února se třída T4A účastnila exkurze v pardubickém Institutu Paměti národa. Během exkurze měli studenti jedinečnou příležitost se ponořit do temného období našich moderních dějin. Interaktivní expozice se věnovala totalitním režimům v Československu a mimo jiné osudu Mileny Blatné, jejíž příběh je výmluvným svědectvím o totalitních praktikách padesátých let.

Poté následoval workshop o holokaustu, díky kterému jsme se dozvěděli nejen o tragických událostech, ale také nás motivoval k hlubšímu zamyšlení nad lidskou důstojností. Osobitý emocionální nádech nesla přednáška o pamětníkovi PhDr. Vladimíru Munkovi, který přežil hrůzy koncentračních táborů.

Exkurze v Institutu Paměti národa v Pardubicích nebyla pouze pohledem do historie, ale hlavně interaktivním zážitkem, který nás vtahoval do životních osudů pamětníků, jejichž prostřednictvím jsme si lépe uvědomili důsledky totalitních režimů a jejich dopad na jednotlivce.

Prožitý den v @ipn_pardubice_pn_vychodnicechy  nás utvrdil v důležitosti uchování svědectví obětí totalitních režimů a šíření dalšího povědomí o nich, abychom se z nich mohli poučit pro budoucnost.

Za třídu T4A Tomáš Ruffr