Dne 5.4.2018 jsme se vypravili na exkurzi do společnosti Halla, a.s. v Novém Městě nad Metují, která byla založena roku 1992 a zabývá se výrobou světelné techniky. Po vstupu do areálu jsme byli poučeni o bezpečnosti pohybu ve výrobě a správném chování ve výrobě. Protože nás bylo hodně, byli jsme rozděleni do dvou skupin.

První skupina navštívila výrobní prostory, kde jsme měli šanci vidět z bezprostřední blízkosti výrobu a následnou montáž svítidel. Druhá skupina se vydala do výzkumného a vývojového centra a světelné laboratoře, kde nám byl předveden a vysvětlen postup a význam výzkumu, vývoje a testování svítidel. Po prohlídce dané oblasti se skupiny vyměnily. Zpětná vazba od třídy S2E byla velmi kladná.

Naše škola se společností Halla spolupracuje již roky. V jejím mladém vývojovém kolektivu pracuje i několik absolventů naší střední školy. Žákům denního studia nabízí firma nejen letní brigády, ale i možnost chodit na brigádu během studia, případně možnost absolvovat dvoutýdenní odbornou praxi.

O tom, že firma Halla a.s. je štikou na trhu se svítidly nás přesvědčila i přítomnost zástupců Hospodářské komory ČR v čele s jejím prezidentem, Ing. Vladimírem Dlouhým. Firma se pravidelně účastní mezinárodních výstav a veletrhů, kde získala i řadu ocenění. Nepřehlédnutelné ocenění získala společnost Halla, a.s. v letošním březnu, kdy byla zvolena Firmou roku 2017 Královéhradeckého kraje v kategorii do 250-ti zaměstnanců.

Další informace si můžete zjistit na oficiálních stránkách firmy: https://www.halla.cz/jsme-halla.

Matěj Véle, třída S2E