V sobotu 21. května 2016 se konal již 5. závod Speed Challenge 2016 vozidel měřítka 1:10 první letošní závod na asfaltovém povrchu v Solnici. Předpověď počasí byla příznivá a tak se někteří na místo odstěhovali už v pátek, aby zajistili stravovací a pitný režim na parný den. Jakmile vysvitlo sluníčko, začalo se laborovat s typem pneumatik, mazáním a zahříváním pneumatik. Kategorie FORMULE měla tentokrát 8 závodníků, HOBBY 7 závodníků (mladších i starších), STOCK 5 závodníků, TRUCK 5 závodníků…

Účast za klub TRCA (při DDM Třebechovice pod Orebem) měli jako obvykle Jakub Blecha – kategorie Hobby a Stock a Petr Sibeke kategorie Stock.

Od rána probíhaly v každé kategorii rozjížďky a poté finálové jízdy, z nichž dva výsledky se počítaly pro stupně vítězů. Jakub Blecha v kategorii STOCK postoupil do finále na třetím místě startovního roštu v kategorii HOBBY první místo. Petr Sibeke byl v kategorii STOCK na čtvrtém místě.

Ve finálových jízdách jel Jakub v kategorii HOBBY (stylem START-CÍL) a skončil na prvním bodovaném místě. V kategorii STOCK měl Jakub i Petr před sebou dva silné protivníky (Milana Wolfa a Martina Šponara), které musel předjet. To se ale nakonec nepodařilo a tak obsadil znovu bronzovou příčku ve své kategorii a tak získal další cenné body do celkového hodnocení. Petr Sibeke poslední jízdu nedokončil pro závadu motoru a tak skončil na celkovém pátém místě.

Po skončení závodů následovalo slavnostní vyhodnocení a stupně vítězů, balení technického zázemí. Příští závod bude 18. června 2016 opět v Solnici. Zde se ale naši závodníci z Třebechovic nezúčastní, neboť v té době budou na prestižním závodu 24 hodin pro KUŘE 2016 se svými Mini-Z autíčky v Praze v Obchodním centru Letňany.

Aleš Blecha

Text a fotografie: TRCA Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha