V závěru kalendářního roku si naši borci vybojovali vítězstvím v okrese postup do krajského finále středních škol, které se konalo v Hradci Králové. Celkem šest týmů bylo nalosováno do dvou skupin. Na nás připadla družstva z Hradce Králové. Los to byl těžký, protože oba týmy hrály později o medaile. V prvním utkání jsme narazili na tým pořadatelské školy, Soukromé obchodní akademie. Přesto, že jsme drželi 80% času míč na svých holích, dostali jsme první gól z nevinné akce soupeře my. Sice se nám podařilo vyrovnat, ale po další ztrátě míče a chybě v obraně soupeř zvýšil na 2:1. V krátké hrací době jsme již nedokázali stav zvrátit.

V dalším utkání o šanci na semifinále nás čekal suverénní tým SPŠ stavební. Zápas byl zcela vyrovnaný, obraz hry se podstatně zlepšil, kluci jezdili, ale zase jsme museli dotahovat náskok soupeře a prohráli jsme opět 2:1.

V posledním zápase o celkové pořadí jsme nastoupili do derby proti SPŠ strojní Nové Město nad Metují. Hned v úvodu jsme dali rychlé dva góly a podlehli domněnce, že si ze soupeře uděláme střelnici. Soupeř lehce srovnal skóre na 2:2. V závěru utkání jsme zvýšili, kouč vzal time-out, aby se prostřídalo a tým dohrál posledních 30 sekund v klidu. Opak byl pravdou, soupeř srovnal. Na řadu přišly nájezdy. Museli jsme dotahovat náskok soupeře, což se nám podařilo a v rozhodující sérii podržel tým gólman Kuba Matějů, který soupeře vychytal i s horečkou. Celkově nám tedy patří 5. místo v KH kraji. Dobrá práce, kluci.

Kabinet TEV