Dne 1.10.2007 nás navštívilo 6 kluků z Polska. Byli ubytováni na internátu naproti Základní škole Františka Kupky. Řekla nám to, ale až druhý den ve škole paní učitelka Mužíková při hodině angličtiny. Tak jsme se s holkami dohodly (Vendula, Marcela, Míša a Lucka Tomeňuková), že je půjdeme navštívit a seznámit se s nimi.

Padla pátá hodina odpolední a my čtyři stepovali u dveří internátu a nemohly se rozhodnout, která z nás tam vejde jako první. Nakonec jsme se do dveří narvaly všechny. Opatrně a potichu jsme vstoupily dovnitř… zavřely tiše dveře a už jsme chtěly nenápadně utéct, když v tom se z horního patra ozvalo Hello girls! Come to upstairs! S knedlíkem v krku jsme se pomalu šouraly nahoru po schodech. Nakoukly jsme do dveří a tam sedělo kolem stolu 6 polských kluků a jejich učitelka… Zeptaly jsme se Where is mrs. Mužíková? Po trapné chvilce ticha jsme zjistily, že tam paní učitelka Mužíková ještě nedorazila… Eh­… Jo… takto zněla naše odpověď a utíkaly jsme rychle pryč! Cestou ze schodů nás doprovázel hlasitý smích polských kluků. Venku jsme čekaly, než dorazí paní učitelka, abychom mohly jít v klidu dovnitř. Za čtvrt hodiny poté už jsme seděli vevnitř a pomalu začínali konverzovat. Tento den jsme zakončili procházkou městem.

Všechny dny jsme za nimi chodily, věnovaly se jim a zkoušely jsme je naučit mluvit česky. Naše konverzace vypadaly nějak takhle: when dog udělá kupu tak to znamená, že?… Do you understand? Chápeš? No chápeš… speak Polish! Šly jsme s nimi i kolem pivovaru a nevěděly jak jim to máme říci. Tak Míša začala přemýšlet a najednou z ní vypadlo Beervar! A oni yes beer! Come on! Pak přišly na řadu hádanky: Je to malý, má to malé uši a ocas a žije to na poli… víš co to je? Kozioł? (kozel kdyby někdo nerozuměl). Hmm skoro. Je to křeček. Jo?

Poslední den (pátek) jsme se s nimi pořádně rozloučily. Daly jsme jim jako dárek DVD Krtečka, časopis mickey mouse a ještě nějaké drobné dárečky. Bylo by to vyprávění hrozně na dlouho. V sobotu ráno jsme k nim dorazily ovšem bez Míši a Lucky. Byl to den jejich odjezdu a my jsme je chtěly ještě naposled vidět. K loučení samozřejmě nechyběla ani nám velice známá polská tradice (3 pusy každému z nich). Byly to velice náročné, ale zábavné a krásné dny. Samozřejmě jsme si vyměnili ICQ, telefony, maily atd. Jsme s nimi v kontaktu a slíbili, že za námi zase přijedou a my za nimi taky.

Po dlouhém vyčerpávajícím odpoledni vypracovaly: Vendula Králová, Michaela Sásiková a Marcela Drobná. Lucie Tomeňuková nepřiložila ruku k dílu a raději než aby pomohla chuděrkám svým kamarádkám a spolužačkám se věnovala svému příteli!

:-)D… pac a pusu vaše holky z naší Elektroškolky :-)D

Vendula Králová, Michaela Sásiková ,Marcela Drobná