Třetí červnový týden vyrazila skupina třeťáků na sportovně-poznávací kurz do polského střediska Wiselka. Tradičně jsme využili nabídky naší družební školy z polského města Plock, která nám poskytuje svoje ubytovací a stravovací kapacity. Cestou tam jsme se zastavili v městečku Swiebodzin, kde stojí socha Krista Korola, která soupeří s monumentem Krista nad  Rio de Janeirem o titul nejvyšší socha světa.

Sice jsme nabrali dvouhodinové zpoždění, na druhou stranu jsme nemuseli čekat na západ slunce na zdejší pláži, vyšlo to akorát. Během pobytového týdne jsme navštívili okolní střediska Miedzyzdroje a Miedzywodzie formou cykloturistiky, vystoupili jsme na místní maják Kikut, studenti si zaskotačili na pláži při koupání v moři a sportovních aktivitách, odehráli jsme mezitřídní utkání ve volejbalu a ringu a přes Swinoujscie se vrátili v pořádku domů.

Protože se letos sešla výborná parta, můžeme kurz řadit mezi nejlepší v dosavadní historii. O tom svědčily i pochvalné komentáře ubytovacího a stravovacího personálu. Se spontánním pozdravem kurzu Miedzyzdroje juch, který nás provázel po celý týden se můžeme těšit na další ročník. Do zobacienja Wiselka.

Mgr. Milan Pohl