Dva týdny zpět vyrazila první polovina třídy S4E na exkurzi do Lipovky, do firmy jménem Antolin, která se zaměřuje na průmyslovou automatizaci strojů.

O pár dní později se bohužel druhá polovina dozvěděla, že jim štěstíčko nepřálo a nevešli se do hojně nabitého programu firmy, ale hlavy jsme nevěšeli, protože se pán z firmy obětoval a rovnou ze svatební cesty vyrazil do naší milované SPŠel.it v Dobrušce.

S úsměvem na tváři nám začal vysvětlovat princip programování a zanedlouho jsme začali programovat vlastní dopravníček s lisem. Zpočátku nám to moc nešlo, ale pán nám vše s radostí vysvětlil, bylo vidět, že ho to vyloženě baví.

Po určité době jsme začali cítit souznění s programem a práce nám šla jako po másle. Bohužel, pán po nás chtěl další a další úkoly, abychom si zvykli na to, že programátoři nekončí, dokud program není zcela hotov.

Po náročném posledním úkolu, při kterém jsme měli načasovat lis, aby se vrátil do úvodní pozice ve správný čas, jsme se dozvěděli, že stačilo buď povolit, nebo utáhnout škrtící ventil.

Tímto skončila naše exkurze, která pro nás byla velmi přínosná. Myslím si, že jsme se mnohé naučili, tudíž děkuji panu řediteli Maršíkovi a našemu školiteli za zařízení exkurze a předání mnoha zkušeností.

Tomáš Večeřa, S4E