Pokud se chceš učit prakticky, přijď na kroužek robotiky a mechatroniky. Na funkčních projektech si vyzkoušíš např. návrh IoT zařízení nebo postavíš a oživíš robota. Seznam se s navrhováním a tiskem 3D modelů, navrhováním řídící elektroniky, programováním různých řídících jednotek, a s oživováním jednoduchých zařízení.

Co k tomu potřebuješ? Zájem, velkou trpělivost a neuškodí i trocha smyslu pro humor.

Bývá nás 5, většinou si domluvíme s panem učitelem Vinterou a Matejskem konkrétní den a čas dle našich potřeb. Někdy se zdržíme i do večera.

Pracujeme na několika projektech.

  • 3D tiskárna Hypercube, kdy na ní začal absolvent Pepa Kuchař s Tondou Drašnarem, po kterých projekt převzal Jenda Lelek a Fanda Drška a teď se tiskárně věnuje Matyáš Michalička. Jelikož se podařilo odpálit řídící desku, požádali jsme firmu Ecom (https://ecom.cz/) o spolupráci a pomoc. Dalšími partnery jsou Segment (http://www.segment.cz/) a Gestra (https://gestracz.com/cs/). Cílem je postavit 3D tiskárnu pro velmi jemný tisk.
  • Projekt Airsoftový tank. Jsme ve fázi 4. verze konstrukce. Poté, co k němu vyrobíme řídící desku a naprogramujeme ho, bude čekat na nějakého nadšence, který ho rozvine dál. Zkusíme také zapracovat na elektrické motokáře, která by uvezla i nás studenty. Zatím je to ale ve fázi nápadu a shánění materiálu.
  • Malé projekty typu IoT lampička, přesněji lampička ovládaná přes mobilní telefon. Budeme rádi, když bude sloužit jako ukázka do výuky.

Vrací se za námi i absolventi naší školy. Jedním z posledních byl Honza Drška, který během své návštěvy opravil svůj projekt z doby svého studia. Jednalo se 3-fázový generátor postavený z Merkuru a řízený PLC.

Moc děkujeme našim učitelům, že nám věnují svůj čas a pomáhají nám realizovat naše plány a projekty!

Studenti kroužku