Naši školu navštívili zástupci ze Skupiny ČEZ. Prezentace se účastnila třída S3E a byla zahájena interaktivní hrou pod vedením paní Markéty, která žákům přiblížila firmu, a zároveň se studenti dozvěděli informace o práci servisního technika. Na vybavení pracovníků této profese se studenti mohli později podívat naživo.

Před školu byla přistavena tři vozidla, do kterých mohli studenti nahlédnout. První byla montážní plošina. Jednalo se o specializovaný vůz na opravu poruch na vysokém napětí, ve kterém byla i spousta potřebného vybavení pro opravu klasických poruch. Pokud studenti měli odvahu, mohli vystoupat na plošině pod dohledem zkušeného dělníka.

Druhý vůz byl univerzální automobil, který obsahoval nářadí a pomůcky na opravu poruch nízkého napětí, zde si studenti mohli vyzkoušet termokameru.

Třetím vozem byla čtyřkolka, kterou servisní technici používají k odstranění závad v těžko přístupných oblastech normálními vozidly, která jsou znatelně těžší. Tato čtyřkolka má za normálních okolností kola, ale pokud je potřeba, lze ji osadit i pásy. Byla zde i možnost se svézt, kterou neodmítli ani někteří pedagogové.

Po tom, co si studenti prohlédli co chtěli a nabyli nové informace, následovalo rozloučení a poděkování pracovníkům Skupiny ČEZ a studenti se odebrali zpět na výuku.

Filip Kramář, třída S3E