Dva naši studenti Lukáš Hájek a Peter Fiala se zúčastnili mezinárodní kybernetické soutěže, která proběhla od 22. do 23. 10. na University of Science and Technology ve Wroclavi. Lukáš Hájek spolu se členy svého týmu vyřešili nejvíce úloh a skončili na prvním místě. 

Účastníci soutěže si v praxi vyzkoušeli hacking, diagnostiku a obranu informačních systémů v různých velmi propracovaných příkladech. Úlohy se týkaly zranitelností, které se v moderním světě objevují každý den. 

Soutěžící byli rozděleni do 5 týmů po 4 členech (2 členové z Česka a 2 členové z Polska). Vyhrál tým, který úspěšně dokázal splnit co nejvíce zadaných úloh. Výhra nezáležela pouze na schopnostech v oblasti kybernetické bezpečnosti, ale také na schopnosti spolupracovat v týmu. Po dvoudenním soupeření jak na počítačích, tak i v terénu, se tým, jehož členem byl náš student Lukáš Hájek, umístil na prvním místě a všichni členové týmu obdrželi společně s gratulacemi i hodnotné dary. 

„Účasti na této skvělé a dokonale promyšlené akci si velmi vážíme. Získali jsme mnoho důležitých zkušeností. Těšíme se na dalších akce a přejeme hodně štěstí ostatním studentům na dalších soutěžích, kterých se naše škola bude účastnit.“ 

Lukáš Hájek, T3A

Lukášovi k jeho umístění gratulujeme a přejeme mu hodně dalších úspěchů.